२०७९ माघ २३ सोमबार

प्रतिनिधि सभामा प्रत्यक्ष निर्वाचित १६५ सांसद् (सूचीसहित)

काठमाडाैं । मंसिर ४ गते सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा चुनावकाे प्रत्यक्षतर्फ सबै १ सय ६५ निर्वाचन क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक भएको छ ।

प्रत्यक्षतर्फ नेपाली कांग्रेस पहिलाे दल बनेकाे छ । अन्तिम नतिजा अनुसार पहिलाे नम्बरमा रहेकाे नेपाली कांग्रेसले ५७ सिट जितेकाे छ । एमालेले ४४, माओवादी केन्द्रले १८, एकीकृत समाजवादीले १०, राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी र राप्रपाले ७-७, लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीले ४ र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले ३ सिट जितेका छन् ।

राष्ट्रिय जनमोर्चा, नेपाल मजदुर किसान पार्टी र जनमत पार्टीले १-१ सिट जितेका छन् । स्वतन्त्र उम्मेदवारहरुले ५ सिट जितेका छन् । प्रतिनिधि सभाकाे समानुपातिकतर्फ भने एमाले देशकै सर्वाधिक लाेकप्रिय र ठूलाे पार्टी बनेकाे छ । समानुपातिकतर्फकाे मत गणना भने अझै सकिएकाे छैन ।

प्रत्यक्षतर्फ सातवटै प्रदेश सभाको ३ सय ३० निर्वाचन क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक भएको छ ।

यी हुन् प्रतिनिधि सभातकाे प्रत्यक्षतर्फ निर्वाचित विभिन्न दलका सांसद् :

नेपाली कांग्रेस :

१ मुस्ताङ – योगेश शेरचन

२ मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ

३ काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह

४ काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे

५ काठमाडौं ४ – गगनकुमार थापा

६ काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल

७ रसुवा – मोहन आचार्य

८ ललितपुर १ – उदय शमशेर जबरा

९ तनहुँ २ – शंकर भण्डारी

१० डडेल्धुरा – शेरबहादुर देउवा

११ काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी

१२ पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल

१३ सुर्खेत २ – हृदयराम थानी

१४ ओखलढुंगा – रामहरि खतिवडा

१५ झापा १ – विश्वप्रकाश शर्मा

१६ पर्सा १ – अजयकुमार चौरसिया

१७ गोरखा १ – राजेन्द्र बजगाँई

१८ म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा

१९ अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह

२० कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर

२१ दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू

२२ कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक

२३ कञ्चनपुर २ – एनपी साउद

२४ दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही

२५ भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा

२६ नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला

२७ तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल

२८ बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर

२९ रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना

३० सप्तरी ३ – दिनेश कुमार यादव

३१ धादिङ २ – राम नाथ अधिकारी

३२ सुर्खेत १- पूर्णबहादुर खड्का

३३ नवलपुर २- विष्णु कुमार कार्की

३४ सिन्धुली १- श्‍यामकुमार घिमिरे

३५ दाङ ३ – दीपक गिरी

३६ बर्दिया १ – सञ्जय गौतम

३७ नवलपरासी पश्चिम १ – विनोद चौधरी

३८ धनुषा २ – रामकृष्ण यादव

३९ सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत

४० मोरङ ६ – शेखर कोइराला

४१ कैलाली ५ – डिल्लीराज पन्त

४२ गुल्मी १ – चन्द्र भण्डारी

४३ स्याङ्जा १ – राजु थापा

४४ संखुवासभा – दीपक खड्का

४५ कपिलवस्तु २ – सुरेन्द्र राज आचार्य

४६ तेह्रथुम – सीता गुरूङ

४७ मोरङ ३ – सुनिलकुमार शर्मा

४८ नुवाकोट २ – अर्जुननरसिंह केसी

४९ सप्तरी ४ – तेजुलाल चौधरी

५० मुगु – ऐनबहादुर शाही

५१ महोत्तरी ४ – महेन्द्रकुमार राय

५२ मोरङ १ – डिगबहादुर लिम्बू

५३ रामेछाप – पुर्णबहादुर तामाङ

५४ उदयपुर १ – नारायण खड्का

५५ सुनसरी ४ – ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की

५६ स्याङ्जा – धनराज गुरुङ

५७ बाजुरा – बद्री पाण्डे

नेकपा एमाले

१ उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी

२ काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

३ ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन

४ गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट

५ झापा २ – देवराज घिमिरे

६ झापा ५ – केपी शर्मा ओली

७ ताप्लेजुङ – योगेश भट्टराई

८ पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता

९ अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी

१० प्युठान – सूर्य थापा

११ लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ

१२ मकवानपुर २ – महेश बर्तौला

१३ सोलुखुम्बु – मानवीर राई

१४ पर्वत – पदम गिरी

१५ झापा ४ – लालप्रसाद साँवा लिम्बु

१६ रुपन्देही ५ – बासुदेव घिमिरे

१७ धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई

१८ कास्की २ – विद्या भट्टराई

१९ बाँके १ – सूर्य प्रसाद ढकाल

२० सिराहा १ – राम शंकर यादव

२१ बैतडी- दामोदर भण्डारी

२२ कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ

२३ कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी

२४ पाँचथर – वसन्तकुमार नेम्वाङ

२५ कास्की ३ – दामोदर पौडेल ‘वैरागी’

२६ सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती

२७ बारा ३ – ज्वालाकुमारी साह

२८ बारा १ – अच्युतप्रसाद मैनाली

२९ धनुषा ३ – जुली महतो

३० कास्की १ – मनबहादुर गुरूङ

३१ सिरहा ३ – लीलानाथ श्रेष्ठ

३२ पाल्पा २ – ठाकुरप्रसाद गैरे

३३ मोरङ २ – ऋषिकेश पोखरेल

३४ कपिलवस्तु ३ – मंगलप्रसाद गुप्ता

३५ रूपन्देही २ – विष्णु पौडेल

३६ काभ्रेपलाञ्चोक २ – गोकुल बाँस्कोटा

३७ पाल्पा १ – नारायणप्रसाद आचार्य

३८ रूपन्देही १ – छविलाल विश्वकर्मा

३९ सुनसरी २ – भीम आचार्य

४० इलाम २ – सुवास नेम्वाङ

४१ महोत्तरी १- लक्ष्मी महतो कोइरी

४२ इलाम १ – महेश बस्नेत

४३ धनुषा ४- रघुबीर महाेठ

४४ सुनसरी ३- भगवती चौधरी

नेकपा माओवादी केन्द्र

१ सिन्धुली २ – लेखनाथ दाहाल

२ सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा

३ बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल

४ रोल्पा – वर्षमान पुन

५ रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर

६ जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत

७ गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’

८ दाङ २ – रेखा शर्मा

९ खोटाङ – रामकुमार राई

१० भोजपुर – सुदन किराती

११ मोरङ ४ – अमनलाल मोदी

१२ रूकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा

१३ कालिकोट – महेन्द्रबहादुर शाही

१४ नुवाकोट १ – हितबहादुर तामाङ

१५ हुम्ला – छिरिङ डम्डुल लामा (कार्चेन)

१६ काभ्रे १- सूर्यमान तामाङ (दोङ)

१७ सर्लाही २- महिन्द्र राय यादव

१८ दाेलखा – गंगा कार्की

नेकपा एकीकृत समाजवादी

१ अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर

२ बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ

३ बझाङ – भानुभक्त जोशी

४ दैलेख १ – अम्मरबहादुर थापा

५ डोटी – प्रेम आले

६ सल्यान – प्रकाश ज्वाला

७ रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल

८ डोल्पा – धनबहादुर बुढा

९ धादिङ १- राजेन्द्र पाण्डे

१० दाङ १ – मेटमणि चौधरी

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

१ काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली

२ काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ

३ काठमाडौं २ – सोबिता गौतम

४ काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल

५ चितवन २ – रवि लामिछाने

६ ललितपुर ३ – डा. तोसिमा कार्की

७ चितवन १ – हरि ढकाल

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)

१ बाँके २ – धवलसमशेर जबरा

२ जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही

३ मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह

४ झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन

५ नवलपरासी २ – ध्रुवबहादुर प्रधान

६ चितवन ३ – विक्रम पाण्डे

७ रूपन्देही ३- दीपक बोहोरा

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)

१ पर्सा १ – प्रदीप यादव

२ सप्तरी १ – नवलकिशोर साह सुडी

३ सिरहा ४ – वीरेन्द्रप्रसाद महतो

४ बारा २- राम सहाय प्रसाद यादव

५ सिराहा २ – राजकिशोर यादव

६ धनुषा १ – दीपक कार्की

७ सुनसरी १- अशोक राई

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लाेसपा)

१ रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

२ सर्लाही १ – रामप्रकाश चौधरी

३ महोत्तरी २ – शरतसिंह भण्डारी

४ महोत्तरी ३ – महन्थ ठाकुर

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

१ कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी

२ कैलाली – १ रञ्जिता श्रेष्ठ चाैधरी

३ कैलाली २ – अरूनकुमार चौधरी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी (नेमकिपा)

१ भक्तपुर १ – प्रेम सुवाल

राष्ट्रिय जनमोर्चा

१ बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

जनमत पार्टी

१ सप्तरी २ – डा. चन्द्रकान्त राउत (सिके राउत)

स्वतन्त्र

१ बर्दिया २ – लालवीर चौधरी

२ मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल

३ रौतहट ३ – प्रभु साह

४ सर्लाही ४ – अमरेश सिंह

५ रौतहट २ – किरणकुमार साह

 

 

२०७९ मंसिर १९, सोमबार प्रकाशित 1 Minute 124 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । patibishwo@gmail.com हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

ताजा समाचार